A A A A

Gmina Kalinowo

  • Panorama miasta z lotu ptaka
  • Jezioro, plaża i domek letniskowy
  • Publiczne obchody kościelne
  • Bele siana na polu
  • Kosciol w Kalinowie
  • Bociany
 

EUROPEJSKI DZIEŃ DZIECKA w Szkole Podstawowej w Sypitkach

07.06.201712:58

Anna

IMG_5250

1 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Sypitkach obchodziliśmy Europejski Dzień Dziecka, który stanowił połączenie obchodów Dnia Dziecka z Dniem Europejskim. Uczestnikami szkolnej imprezy byli uczniowie szkoły, zaproszeni rodzice oraz dzieci, które  w niedalekim czasie rozpoczną naukę w miejscowym oddziale przedszkolnym.

W programie Europejskiego Dnia Dziecka znalazły się atrakcje zarówno dla młodszych, jak i starszych. Dzieci z klas 0 – III miały zapewnione rozmaite niespodzianki przygotowane przez panią animatorkę, która znakomicie wcieliła się w postać bajkowej Myszki Minnie i przeprowadziła szereg zabaw ruchowo – tanecznych. Uświetniła zabawę robieniem ogromnych baniek mydlanych,  balonowych zwierzaków oraz malowaniem twarzy. Następnie dzieci wzięły udział w rodzinnym turnieju sportowym, który przygotowała i przeprowadziła    p. Agnieszka Haponik, ucząca wychowania fizycznego w naszej szkole. W nagrodę za dzielne zmagania sportowe dzieci otrzymały słodycze oraz medale wykonane przez panią Agnieszkę Moroz i dziewczynki z klasy VI.

Natomiast starsi uczniowie z klas IV – VI, wspólną zabawę rozpoczęli od quizu wiedzy o krajach UE, który przeprowadziła pani Aneta Wiśniewska, nauczycielka języka angielskiego. Największą liczbę punktów w tej kategorii osiągnęli uczniowie: Paweł Kostyński (kl. IV) oraz Dominik Kleszczewski (kl. VI). Następnie wszystkie trzy klasy: IV, V i VI wzięły udział w turnieju sportowym. W międzyczasie jury, w którego skład weszli przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli, rozstrzygnęło konkurs na najlepszy deser europejski. Wśród przysmaków znalazły się między innymi ciasta takie, jak: stefanka, rafaello, mleczna kanapka, 3-bit, tiramisu oraz lody włoskie po polsku. Zwycięskim deserem okazały się lody w wykonaniu Dominiki Wiśniewskiej z klasy VI. Ostatnim punktem programu były rodzinne kalambury, w których wzięli udział nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice i wychowawcy. Wśród kalamburowych haseł dominowały dwie kategorie: przysłowie oraz film. Gra miała bardzo wesoły charakter i dostarczyła wiele pozytywnych emocji, a ponadto stanowiła swoisty trening intelektualny dla uczestników.

Obchody Dnia Dziecka zakończyły się wspólnym posiłkiem, na który składały się: grochówka, kiełbaska z grilla oraz lody.

Każde dziecko biorące udział w zabawach i konkursach zostało nagrodzone symbolicznym upominkiem w postaci słodyczy oraz nagród rzeczowych, sponsorowanych przez lokalnych przedsiębiorców – pana M. Kamińskiego oraz panią E. Korzeniewską, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie. Ogromne podziękowania kierujemy również do Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Wiejskich „Wokół Sypitek”, które zasponsorowało koszt animacji dla dzieci. Z kolei rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu konkursowych deserów i poczęstunku  oraz współuczestnictwo w tym ważnym dla dzieci dniu.

Spis

Rada Gminy

17.12.2015

19:04

maxus

czytaj więcej »
Urząd

17.12.2015

19:03

maxus

czytaj więcej »
O Gminie...

17.12.2015

19:02

maxus

czytaj więcej »

Komunikaty

Informacja o wyborze ofert na 2019 rok

25.02.2019

13:43

Anna

Informacja o wyborze najkorzystniejszych ofert na realizację zadań własnych Gminy Kalinowo w roku 2019

Ogłoszenie o naborze do Komisji Konkursowej

04.02.2019

11:58

Anna

Ogłoszenie Wójta Gminy Kalinowo o naborze na członków Komisji Konkursowej, Formularz zgłoszeniowy

Sprawozdanie z konsultacji projektu Programu Współpracy Gminy Kalinowo w 2019 roku

29.10.2018

08:46

Anna

 Sprawozdanie z konsultacji projektu Programu Współpracy Gminy Kalinowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2019 roku

Informacja dotycząca konsultacji Programu Współpracy na 2019 r.

04.10.2018

14:35

Anna

Informacja dotycząca konsultacji projektu Programu Współpracy Gminy Kalinowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2019 roku - pobierz

                     - Projekt Programu współpracy

                     - Formularz konsultacji

Facebook