A A A A

Gmina Kalinowo

  • Panorama miasta z lotu ptaka
  • Jezioro, plaża i domek letniskowy
  • Publiczne obchody kościelne
  • Bele siana na polu
  • Kosciol w Kalinowie
  • Bociany

VII Gminny Konkurs Ekologiczny

10.05.201908:14

Anna

   

30 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Sypitkach odbył się VII Gminny Konkurs Ekologiczny zrealizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Wiejskich „Wokół Sypitek” pod nazwą „Śmieciu precz – z ekologią za pan brat” współfinansowany z budżetów: Gminy Kalinowo, Powiatu Ełckiego i Rady Rodziców SP w Sypitkach.

W tym dniu pani dyrektor serdecznie powitała przybyłych gości ze szkół w Pisanicy i Borzymach oraz wszystkich uczniów naszej szkoły i nauczycieli. Następnie przedstawiła działania realizowane w szkole w ramach w/w projektu. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały wesołą piosenkę W lesie. Potem zespół uczniów z klas I – IV przygotowany przez Panią Alinę Serokę wystąpił z przedstawieniem Zielony Kapturek.

Po występach odbył się VII Gminny Konkurs Ekologiczny, w którym wzięły udział trzy czteroosobowe drużyny uczniów klas I – IV ze szkół podstawowych z terenu gminy Kalinowo. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie Agnieszka Moroz i Aleksandra Waleryś. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – IV ze SP im. ks. Jerzego Popiełuszki w Borzymach, SP im. Jana Pawła II w Pisanicy oraz ze SP w Sypitkach.
Pierwszym zadaniem konkursowym był test wiedzy z zakresu ekologii i szeroko rozumianych zagadnień dotyczących gospodarki odpadami. Pozostałe zadania miały głównie charakter umiejętności praktycznych, z którymi dzielnie zmagały się drużyny. Odgadywano hasła, segregowano odpady, wyławiano śmieci z „morza”, strącano kręgle. Tradycyjnie uczestnicy konkursu zbierali punkty grając w memo. Pierwszy raz w historii zmagań konkursowych uczniowie grali w podłogową grę planszową. Organizatorki konkursu zwróciły uwagę, że niektóre odpady można w pomysłowy sposób wykorzystać do wykonania prac plastycznych. Uczniowie zrobili figurki żółwi morskich wykorzystując do tego plastikowe butelki po napojach.
Poziom wiedzy i umiejętności praktycznych drużyn był bardzo wyrównany. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonywały poszczególne zadania. Po podsumowaniu punktów, zdobytych w poszczególnych konkurencjach, przyznano następujące miejsca:

I miejsce –drużynie ze Szkoły Podstawowej w Sypitkach
II miejsce – drużynie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisanicy
III miejsce – drużynie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Borzymach. 
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz nagrody rzeczowe.

Po konkursie dzieci zasiadły do wspólnego poczęstunku – kartaczy z surówkę oraz ciasta przygotowanego przez członkinie Stowarzyszenia ,,Wokół Sypitek”. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i wyrazili nadzieję, że kolejne edycje konkursu odbędą się w naszej szkole w następnych latach.

SP w Sypitkach

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

Spis

Rada Gminy

17.12.2015

19:04

maxus

czytaj więcej »
Urząd

17.12.2015

19:03

maxus

czytaj więcej »
O Gminie...

17.12.2015

19:02

maxus

czytaj więcej »

Komunikaty

Informacja o wyborze ofert na 2019 rok

25.02.2019

13:43

Anna

Informacja o wyborze najkorzystniejszych ofert na realizację zadań własnych Gminy Kalinowo w roku 2019

Ogłoszenie o naborze do Komisji Konkursowej

04.02.2019

11:58

Anna

Ogłoszenie Wójta Gminy Kalinowo o naborze na członków Komisji Konkursowej, Formularz zgłoszeniowy

Sprawozdanie z konsultacji projektu Programu Współpracy Gminy Kalinowo w 2019 roku

29.10.2018

08:46

Anna

 Sprawozdanie z konsultacji projektu Programu Współpracy Gminy Kalinowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2019 roku

Informacja dotycząca konsultacji Programu Współpracy na 2019 r.

04.10.2018

14:35

Anna

Informacja dotycząca konsultacji projektu Programu Współpracy Gminy Kalinowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2019 roku - pobierz

                     - Projekt Programu współpracy

                     - Formularz konsultacji

Facebook