A A A A

Gmina Kalinowo

  • Panorama miasta z lotu ptaka
  • Jezioro, plaża i domek letniskowy
  • Publiczne obchody kościelne
  • Bele siana na polu
  • Kosciol w Kalinowie
  • Bociany

Wiadomości

LGD "Lider w EGO" ogłasza nabór wniosków

14.05.2019

11:28

Anna

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju  lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Ogłoszenie o naborze wniosków 1/2019

Ogłoszenie o naborze wniosków 2/2019

Dzień Europejski w Sypitkach

13.05.2019

10:36

Anna

     

W dniu 08.05.2019 r. w  Szkole Podstawowej w Sypitkach obchodzony był Dzień Europejski. Główny cel, jaki przyświecał uroczystości, to promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które powinniśmy rozwijać oraz propagować uczenie się języków obcych przez całe życie. Wszystkie klasy I- VII oraz oddział przedszkolny wzięły udział w tym przedsięwzięciu. Ponadto do wspólnych obchodów szkoła zaprosiła uczniów klas  V-VII  Szkoły Podstawowej im. ks. J. Popiełuszki  w Borzymach. Cała uroczystość miała miejsce na terenie szkoły.  

czytaj więcej »
VII Gminny Konkurs Ekologiczny

10.05.2019

08:14

Anna

   

30 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Sypitkach odbył się VII Gminny Konkurs Ekologiczny zrealizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Wiejskich „Wokół Sypitek” pod nazwą „Śmieciu precz – z ekologią za pan brat” współfinansowany z budżetów: Gminy Kalinowo, Powiatu Ełckiego i Rady Rodziców SP w Sypitkach.

czytaj więcej »
Wyjazd edukacyjny do Gdyni

09.05.2019

14:22

Anna

    

Uczniowie szkół Gminy Kalinowo wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Akwarium Gdyńskiego. Wyjazd zorganizowany zostały w ramach projektu „Dobra szkołą gwarancją dobrego wykształcenia”.

czytaj więcej »
LGD Lider w EGO rekrutuje na warsztaty kulinarne!

30.04.2019

11:16

Anna

    Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO” zaprasza do udziału w warsztatach kulinarnych, które są organizowane w ramach projektu „Kulinarna Akademia Cudów”, realizowanego we współpracy czterech lokalnych grup działania.

Udział mogą zgłaszać przedsiębiorcy i inne osoby działające w branży turystycznej (właściciele gosp. agroturystycznych, restauratorzy, przedstawiciele samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych, twórcy ludowi, przedstawiciele instytucji kulturalnych) – mieszkańcy obszaru objętego naszym działaniem, czyli powiatów ełckiego (z wyjątkiem miasta Ełku), oleckiego i gołdapskiego lub osoby prowadzące działalność na tym obszarze.

czytaj więcej »